Certyfikat przepustką do lepszej pracy

No replies
administrator
admin's picture
Offline
Joined: 09.06.2008

Ciężko jest się wykazać doświadczeniem na początku swojej kariery. Mało kto zaczynając studia ma już na swoim koncie sukcesy zawodowe, którymi mógłby się pochwalić przed pracodawcą. Nawet atrakcyjne programy stażowe (zazwyczaj mocno oblegane przez studentów) często wymagają czegoś więcej niż tylko szczerych chęci do pracy ze strony aplikanta i ambitnych studiów w toku. Już na etapie wysyłki aplikacji warto mieć się czym pochwalić: dodatkowym językiem obcym, kreatywnymi zainteresowaniami czy cenionym certyfikatem w danej dziedzinie. Dlaczego jest to ważne?

Fakt posiadania profesjonalnego certyfikatu lub certyfikatów przedmiotowych jest naprawdę istotny gdy starasz się o pierwszy angaż. Nie tylko potwierdza zdobyte przez Ciebie umiejętności i kompetencje, ale także (a może przede wszystkim) pokazuje potencjalnemu pracodawcy, że stawiasz na rozwój i chcesz się uczyć, a to kluczowe na etapie selekcji pracownika z małym doświadczeniem i obyciem w środowisku zawodowym. Jeśli możesz wykazać, że zależy Ci na dokształcaniu na własną rękę, będziesz lepiej widziany podczas rekrutacji: pracowitość, dążenie do wyznaczonych sobie celów i samorozwój są cechami cenionymi w każdej branży i na każdym stanowisku.

Co warto brać pod uwagę szukając certyfikowanych szkoleń i kursów? Istotne są trzy kwestie: tematyka kursu czy szkolenia, renoma certyfikatu i zawartość programowa. Po pierwsze, musisz zadać sobie pytanie: czy dany kurs mi się przyda? Z pewnością szkolenie z układania aranżacji stołowych może być pasjonujące, ale raczej nie przykuje uwagi project managera w agencji reklamowej. Jeśli dodatkowo nie jest zbyt zbieżne z profilem Twoich studiów, powinieneś się zastanowić, czy warto je umieszczać w CV. Są natomiast takie szkolenia, które przydają się niemalże każdemu. Na co więc trzeba postawić, żeby dobrze zainwestować w siebie? W dzisiejszych czasach przede wszystkim na języki i zagadnienia związane z IT. Masz więc już obrany kierunek – co dalej? Sprawdź, czy zdobywany certyfikat ma znaczenie na rynku pracy: weź pod uwagę renomę instytucji/firmy certyfikującej (najlepiej, jeśli jest międzynarodowa i uznawana także poza granicami kraju) i zagadnienia poruszane na szkoleniu (szkolenie powinno posiadać rozbudowaną zawartość programową i być dostosowane do Twojego poziomu zaawansowania w danej dziedzinie).

Uczestniczki

Katarzyna Danielewicz's picture
Katarzyna
anaskot's picture
anaskot
wrock2000's picture
wrock2000
wkuzior's picture
wkuzior
halin_ka's picture
halin_ka
rudziudka18's picture
rudziudka1
Paulina88's picture
Paulina88
aszeliga's picture
aszeliga
biemon's picture
biemon
Anna Wierzbicka's picture
Anna Wierz
chojnacka.marta@yahoo.pl's picture
chojnacka.
bulba's picture
bulba

Recent comments


Spot III edycji projektu euroKobieta mający na celu promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród kobiet wychowujących dzieci.


Zobacz nasz kanał na YT

Newsletter euroKobieta

Otrzymuj aktualne informacje!